Hata mesajı

Notice: include() (/home/udhvkcpexl44/public_html/guneyegiderken.com/sites/all/themes/mxblog/tpl/views-view-fields---mxblog-block-section-content--block-single-post-meta.tpl.php dosyasının 40 satırı) içinde Undefined property: stdClass::$node_counter_totalcount.

Japon turist modunda sokakları dolaşırken İlker'in bahsettiğine göre çok güzel fotoğraflar çekebileceğimiz bir yere yaklaşıyorduk. Fotoğrafın kalitesi açısından pastel tonlar çok değerlidir. Keskin ışıktan ziyade yatay ışık daha homojen bir aydınlık sağlar. Gamla Stan da bu iş için cennet diyebilirim. Hem güneş alıp hem de güneş ışığını absorbe eden renkler ve yapılar görmek mümkün. Zaten burada kötü fotoğraf çekmeniz başarı olur.

Güneş ışığının çok güzel yansıdığı bir üçyol burası "Brända tomten". Her türlü açıdan fotoğrafını çekmiş olmamız yetmemiş gibi İlker'in "Abi dur objektifi değiştireyim" demesi üzerine biraz daha takıldık ama diğer ojektif sıkıntı çıkardı. Iso ayarı, autofocus vs. değiştireyim derken sonradan baktık ki fotoğrafların çoğu çöp olmuş. Ben telefonla çektiklerimden memnunum ama. 

Brända tomten'deki ağacın altında, banklarda ya da kafede bir şeyler içip dinlenebilirsiniz. 

Türkiye'de sıkça rastladığımız Çınaraltı Aile Çay Bahçesi'nin bir alt modeli gibi burası

Gamla Stan'daki dükkanlar vitrin konusunda çok başarılı. Alakasız olsanız bile gözünüz kayıp incelemeye başlıyorsunuz.

Aziz Yorgi ve Ejderha efsanesinde Yorgi'nin ejderhayı öldürüşünü tasvir eden "Saint George and the Dragon" heykeli de yolumuza çıkıyor. 

Heykelin hemen çaprazında eski zamanlardaki İsveç Halkının yaşamını tasvir eden bir heykel daha var.

Ve İsveç sarısı tekrar kendisini gösteriyor. Evleri bile Ikea mobilyası gibi. Ya da Ikea, mobilya tasarlarken evlerden esinlenmiş. Köşeli hatlı, bulunduğu yere uyum sağlayan.

"Aaa ne güzel yer lan burası" diyerek durduğumuz Bredgränd, iskele tarafından fotoğrafı çektiğimiz yer olan Österlånggatan'a açılan sevimli bir geçit. O an "bred" ekmek olsa, "grand" de büyük anlamına gelse "Haa tamam o zaman kesin fırın burası" diye saçmaladığımızı hatırlıyorum.

güneyegiderken kullanıcısının resmi

Altan Demircan

Gezer, bisiklet sürer, araştırır, okur, kurcalar, bozar, çadırda uyur, balık tutar, bira içer, kedi sever